Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2015-07-01 17:17:44

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Ziarnina?

Cześć, powiedzcie mi, jak na oddziale nazywała się ta żółta maść, którą się przecierało ziarninę wokół stomii? Ziarninę, mam na myśli taką czerwoną rankę, wystającą daleko za brzegi. U nas po dekaniulacji różnie z tym było, w szpitalu podleczyli, ale wydzielina mimo wszystko przez tą dziurkę, która jeszcze została, czasami się wydobędzie. Pilnuję higieny, od razu przemywam octeniseptem, ale np w nocy się tego nie upilnuje i mały wstaje z bardziej czerwonym. Dzisiaj to miał aż takie małe, jakby krwiste ranki, ale już trochę zeszło. Mieli nam wypisać receptę na ten środek, by doraźnie stosować w domu, ale doktor Dec, gdy dawał mi wypis, dał mi receptę, ale akurat nie na to, a ja nie zwróciłam uwagi, bo zobaczyłam receptę, to się zasugerowałam, że to na tę maść. Nie mogę kompletnie sobie nazwy przypomnieć. I mam nadzieję, że pediatra może mi to wypisac?

Offline

 

#2 2015-07-01 18:03:35

gudzior

Member

Zarejestrowany: 2014-12-30
Posty: 16
Punktów :   

Re: Ziarnina?

Hej.  Żółty jest Oxycort Może to to. My tym smarujemy i ładnie goi.  Pozdrawiamy.

Ostatnio edytowany przez gudzior (2015-07-01 18:06:53)

Offline

 

#3 2015-07-01 18:12:02

monique_182

Member

Zarejestrowany: 2014-09-25
Posty: 79
Punktów :   

Re: Ziarnina?

O, chyba tak to się nazywało

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://jarekw.eu Arel's Home Hotels Les Cases d'Alcanar Hotels Uralsk studio tatuażu Poznań Ciechocinek wellness pakiety malowanie elewacji warszawa wodomierze wrocław