Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2014-08-19 21:09:52

 gaja005

Member

Skąd: Police k.Szczecina
Zarejestrowany: 2014-08-10
Posty: 25
Punktów :   

Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

My jeździmy z córcią do Pozniania od maja ubiegłego roku. Jesteśmy ze Szczecina i polecono nam tą klinikę w naszym szpitalu w zdrojach.

Offline

 

#2 2014-08-19 23:26:09

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

My bylismy tylko na 2 endoskopiach i trafilismy do Katowic. Niebardzo wiedzieli w Poznaniu co zrobić z Kubkiem. W Katowicach doprowadzili do wyjecia rury, ale wszystko zależy od przyczyny założenia rury. U nas była potrzebna plastyka krtani, a w tym zdecydowanie najlepsi lekarze są w Katowicach. Pozdrawiam

Offline

 

#3 2014-08-19 23:35:17

 gaja005

Member

Skąd: Police k.Szczecina
Zarejestrowany: 2014-08-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

U córci zdiagnozowano zwężenie podgłośniowe krtani. Jak później się okazało przyczyną był guz(przetoka, torbiel).

Offline

 

#4 2014-08-22 21:55:20

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

Popieram w 100% Kaskę - najlepsi fachowcy są w GCZD Katowicach.Mój Marcinek dzięki nim jest już 4 miesiące bez rurki,a żył z nią 5 lat.
Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2014-08-22 22:17:29

 gaja005

Member

Skąd: Police k.Szczecina
Zarejestrowany: 2014-08-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

Nam powiedziano że z  takim schorzeniem jakie ma Julcia może się zająć tylko szpital w Poznaniu. Wcześniej kierowano nas do Rabki-Zdrój ale dowiedzieliśmy się że i tak odesłanoby nas do Poznania.

Kasiac1973 cieszę się razem z Wami. 5 lat to szmat czasu. Moja Julcia nosi rurkę dopiero 3 m-ce .
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez gaja005 (2014-08-22 22:43:51)

Offline

 

#6 2014-08-23 14:32:47

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

Warto pojechać choćby na konsultację do Katowic. Kubka już jest bez rurki 2 lata, a nosił ją 4,5. Pozdrawiam, Kaska

Offline

 

#7 2014-08-24 17:33:11

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

Gaja jeżeli dacie radę pojechać do Katowic to naprawdę polecam.Jest tam dr Bielecki,który długo praktykował w USA i ma duże pojęcie o wadach laryngologicznych u małych dzieci.Nam również lekarze odradzali wyjazd do GCZD ale mieliśmy już dosyć ich paplania no i braku istotnej poprawy u Marcinka.Żałujemy że pojechaliśmy z dzieckiem tak późno.No ale cóż byliśmy laikami w tych sprawach i ufaliśmy że tak po prostu musi być.Dopiero gdy znaleźliśmy się w Katowicach dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o których inni lekarze nie mieli pojęcia.Dlatego namawiam Cię na konsultację u dr Bieleckiego.Spróbować zawsze można
Chcę Ci jeszcze dodać że gdy byłam na oddziale z Cinkiem to przywieźli dziecko z CZD z Warszawy i tam było zoperowane więc daje to dużo do myślenia.Aczkolwiek czytałam też o Poznaniu wcześniej i myśleliśmy z mężem żeby tam może pojechać,ale wyczytaliśmy na tym forum o Katowicach i wybraliśmy właśnie to miejsce.Jestem wdzięczna za to bo Marcin pewnie chodziłby do dzisiaj z rurką.
Pozdrawiam.

Offline

 

#8 2014-08-24 21:52:34

 gaja005

Member

Skąd: Police k.Szczecina
Zarejestrowany: 2014-08-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

kasiac1973 napisał:

Gaja jeżeli dacie radę pojechać do Katowic to naprawdę polecam.Jest tam dr Bielecki,który długo praktykował w USA i ma duże pojęcie o wadach laryngologicznych u małych dzieci.Nam również lekarze odradzali wyjazd do GCZD ale mieliśmy już dosyć ich paplania no i braku istotnej poprawy u Marcinka.Żałujemy że pojechaliśmy z dzieckiem tak późno.No ale cóż byliśmy laikami w tych sprawach i ufaliśmy że tak po prostu musi być.Dopiero gdy znaleźliśmy się w Katowicach dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o których inni lekarze nie mieli pojęcia.Dlatego namawiam Cię na konsultację u dr Bieleckiego.Spróbować zawsze można
Chcę Ci jeszcze dodać że gdy byłam na oddziale z Cinkiem to przywieźli dziecko z CZD z Warszawy i tam było zoperowane więc daje to dużo do myślenia.Aczkolwiek czytałam też o Poznaniu wcześniej i myśleliśmy z mężem żeby tam może pojechać,ale wyczytaliśmy na tym forum o Katowicach i wybraliśmy właśnie to miejsce.Jestem wdzięczna za to bo Marcin pewnie chodziłby do dzisiaj z rurką.
Pozdrawiam.

Dzięki kasiac1973 będę miała na uwadze to co mi radzisz. 8 września mamy endoskopię pierwszą po operacji. Raczej mamy się nie nastawiać na dekaniulację gdyż mała wcześniej musi oddychać ustami "dzień i noc" jak powiedział nam lekarz. Jak dalej będzie wszystko zależy od niej tak mówią lekarze. Do Katowic to kawał drogi, do Poznania ze Szczecina mamy 3 godzinki. Ale czego nie robi się dla dziecka i jego zdrowia! Pozdrawiam ciepło.

Offline

 

#9 2014-08-24 23:23:21

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

My do Katowic jeździmy z Pomorza.A jeśli chodzi o oddychanie dziecka ustami i noskiem-ćwiczycie z koreczkiem?

Offline

 

#10 2014-08-25 18:40:20

 gaja005

Member

Skąd: Police k.Szczecina
Zarejestrowany: 2014-08-10
Posty: 25
Punktów :   

Re: Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

Nie, jeszcze nie. Na razie lekarz nie mówił o żadnym koreczku. Tylko że Jula powinna mieć rurkę foniatryczną bo ćwiczy ustami. A ona przy zwykłej shileya zatyka paluszkiem dziurkę i gada jak nakręcona i śpiewa:-)  My się śmiejemy że sama się przygotowuje do dekaniulacji. Bo wiesz rurkę miała założoną jak była na etapie dziecka które mówi zdaniami a nagle jej to zabrano. Więc się trochę wkurza jak chce coś powiedzieć a my jej nie rozumiemy.

Offline

 

#11 2014-08-25 23:18:29

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Czy są tu dzieci które leczone są w Poznaniu na Szpitalnej?

Super że zatyka paluszkiem.Zapytajcie laryngologów może będzie mogła ćwiczyć z korkiem,albo zacznijcie od oratora.Marcin też zatykał paluchem rurkę

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels konstrukcje stalowe częstochowa nocleg ciechocinek komornik warszawa ursus malarz warszawa cena