Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2013-07-18 14:48:37

 CzaRna86

Member

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 97
Punktów :   

Słaby przyrost wagi.

Kochani, nie wiem już czym karmić Miśka. Może jeść wyłącznie różnego rodzaju papki: kaszki na mleku, wodzie, zmiksowane obiadki, warzywa, mięsko, owoce... Słabo przybiera na wadze przez to, że wszystko musi mieć rozdrobnione i nie je normalnych posiłków, jak dziecko niemal dwuletnie jeść powinno.
Pytałam lekarza, czy mogę powoli podawać nieduże kawałki jedzenia, ale kazano mi się wstrzymać. Misiek jeszcze krztusi się podczas posiłków (im rzadsze- tym częściej i więcej), więc pewnie dlatego nie powinien dostawać nawet drobnych kęsów.

Jada często. Lekarz nie potrafi mi pomóc, albo nie chce po prostu. Kiedy mówiłam o tym, że mało waży (obecnie gdzieś około 12 kg) najpierw doktor stwierdziła, że "pewnie je za mało", na co odpowiedziałam, że nie. Kilka razy dziennie, jak powinien. Może nawet czasem częściej woła.
Po tym już nie umiała odpowiedzieć. Uznała, że "dzieci po takich przejściach" często przez dłuższy czas mają niedowagę, ale później nadganiają.

No nie wiem sama. Nie wygląda na zagłodzone dziecko, ale chciałabym żeby trochę przybrał na wadze.

Offline

 

#2 2013-07-18 20:19:16

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Słaby przyrost wagi.

nie martw się Laura ma prawie 4 lata a waży niecałe 8 kg.jeszcze do niedawna 6 z kawałkiem ale teraz je to mleko resource i jest poprawa.tez je tylko papki do gastro:(więc nie jestes sama

Offline

 

#3 2013-07-18 20:45:37

 Kaska

Member

3704188
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-07-09
Posty: 320
Punktów :   

Re: Słaby przyrost wagi.

Czarna:) Kubek do 3,5 lat nie przekroczył 12 kg. Tak samo jak Ty biegałam i dopytywałam się dlaczego nie może przybrać na wadze i nikt nie potrafił mi odpowiedzieć. Jak skończył 3,5roku zaczął normalnie wyglądać i przybierać mimo, że nie jadł więcej. Nie wiem od czego to zależało, ale teraz mu brzucho wystaje:) Pozdrawiam

Offline

 

#4 2013-07-19 22:11:55

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Słaby przyrost wagi.

ja bym nie kontrolowała przyrostu wagi tylko badania krwi.

Póki są w porządku a dziecko rozwija się nie ma powodów do niepokoju.

PS. jedzenie można dokaloryzowywać - masło, oliwa z oliwek, jajka.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#5 2013-07-20 21:14:30

 CzaRna86

Member

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 97
Punktów :   

Re: Słaby przyrost wagi.

Dziękuję za odpowiedzi. Uspokoiłyście mnie trochę
Gofer73 racja, tak robię. Dzisiaj zagęściłam papu mąką (tak jak kiedyś się robiło podobno) może coś da.
Badania krwi są dobre, więc jestem spokojna.

Lula26, jej to drobinka z Laury jest Kiedyś byłam pewna, że takie papkowate jedzenie, zagęszczane w dodatku powoduje przyrost wagi. Teraz widzę, że było to mylne myślenie ;p

Offline

 

#6 2013-07-20 22:20:16

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Słaby przyrost wagi.

Tak Lula to krasnoludek ale naprawde próbowalismy wszystkiego a na dodatek ma tylko 72 cm więc ludzie nie wierzą mi jak mowie ile mala ma lat.najśmieszniejsze jest to jak przechodzące mamy mówia do swoich mniej wiecej rocznych dzieci "zobacz jaka malutka dziewczynka juz umie chodzic / lub idzie"a jakie ma długie włoski...........i takie tam.........:::)))

Offline

 

#7 2013-07-29 14:32:24

elka85

Member

Zarejestrowany: 2012-07-03
Posty: 21
Punktów :   

Re: Słaby przyrost wagi.

można do posiłków dodawać Sinlac i tym zagęszczać. Dostępny w większości większych sklepów spożywczych.

Offline

 

#8 2013-07-30 15:14:51

 kasiac1973

Member

Zarejestrowany: 2011-07-05
Posty: 241
Punktów :   

Re: Słaby przyrost wagi.

Czarna mój Marcin też słabo przybierał i nadal nie waży tyle ile powinien bo ma 4 lata i waży 13 kg.Wzrostem dogonił już rówieśników ale jest szczupły.Od roku zaczął zjadać małe kawałki chleba oczywiście bez skórki a teraz zjada już niemalże wszystko oprócz twardych rzeczy.Moim zdaniem powinnaś spróbować podać mu np.ziemniaki z masłem lub maślanką mocno pogniecione.Tak ja rozpoczęłam naukę jedzenia z Marcinkiem.Życzę powodzenia.Kasia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder.com Hotely Ilfracombe Hotely VĂľru worldhotels-in.com konstrukcje stalowe częstochowa nocleg ciechocinek komornik warszawa ursus malarz warszawa cena