Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-12-06 19:47:37

AnkaJ

Member

944330
Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2008-06-22
Posty: 41
Punktów :   

Odparzenie przy PEG-u

Mojej córci zrobiło się odparzenie przy PEG-u. Czym to najlepiej wyleczyć? Mam maść z wit A i kiedyś smarowałam Betadyną, ale juz mi się skończyła. To pewnie po tych antybiotykach.

Offline

 

#2 2012-12-06 21:09:21

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

Spróbuj maścią z neomycyną, my kiedyś ratowaliśmy się TRIBIOTYKIEM - maść bez recepty w saszetkach, ale obserwuj czy nie jest gorzej, bo może potrzebna będzie silniejsza maść

Offline

 

#3 2012-12-07 21:11:24

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

Laura ciągle ma tam krwawiącą ranę z która chirurdzy nie dają rady jeśli jest świeża pomoże octenilin to jest jak octenisept ale w żelu droższe ale duzo lepsze jeśli to nie pomoże proponuje maść z antybiotykiem Bactroban inna nazwa Mupirox ale niestety na recepte.jest dobra .

Offline

 

#4 2012-12-07 21:37:43

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Odparzenie przy PEG-u

ja proponuję wodę z mydłem (np biały jeleń) do pielęgnacji oraz tormentiol w przypadku zaczerwień.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#5 2012-12-08 18:32:16

AnkaJ

Member

944330
Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2008-06-22
Posty: 41
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

Na razie robię okłady z octaniseptu i dwa razy dziennie Betadyną (okazało się, że jeszcze mam). O Tormentiolu sobie później przypomniałam, ale to też na receptę chyba, a nasza lekarka już poza zasięgiem była. Jednak dwie ranki, te mniejsze się zagoiły, została ta duża, w tym miejscu obciera akurat wężyk od PEG-a. Jednak jest już znacznie lepiej, mała nie reaguje tak bólowo i widzę, że nie jest tak zaognione. Dzięki za cenne rady, zapiszę sobie nazwy leku, choć liczę na to, że się to tak szybko nie powtórzy.

Offline

 

#6 2012-12-10 08:29:53

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Odparzenie przy PEG-u

tormentiol raczej jest bez recepty.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#7 2012-12-10 10:37:16

AnkaJ

Member

944330
Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2008-06-22
Posty: 41
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

Juz nie pamiętam, bo uzywałam go jakieś 4 lata temu, na odparzenia na pupie. Po operacji nie mogłam wygoić odparzeń. Tormentiol jako jedyny pomógł, a dostałam lek od mamy, która miała stomię u dziecka.

Offline

 

#8 2012-12-10 20:43:57

atenaztm

Member

Zarejestrowany: 2009-05-26
Posty: 30
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

a czy używałaś preparatu o nazwie Cavilon, jest to rodzaj "drugiej skóry", cienkiej powłoczki która chroni delikatne miejsca, wiem że jest też używany do różnych stomii, przy poparzeniach, nie wiem jak z jego dostępnością, jak kupowałam w aptece przyszpitalnej, jest bez recepty, wada to cena, 3 lata temu płaciłam około 50-60 zł, ale pomogło, jak były już rany na pupie i nic nie działało, na OIT gdzie leżała moja córka pielęganiarki to stosowały właśnie przy różnych odparzeniach

Offline

 

#9 2012-12-10 21:44:57

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

u nas po takich opatrunkach było gorzej ale zawsze warto spróbować można też wiele innych fajnych lecz droższych rzeczy jeśli idziemy w tym kierunku.polecic w skrócie mogę np.aquacell,atrauman lub opatrunki z jodyną lub linole fajny żel łagodzący-próbowałam również wielu innych rzeczy i każde u akażdego dziecka sprawdza się inaczej i zależy od rodzaju odparzenia.z coloplasta jest również dobry krem pod stomie ale przy gastro fajnie się sprawdza.pisz jakby co.

Offline

 

#10 2012-12-14 10:38:09

AnkaJ

Member

944330
Skąd: Wągrowiec
Zarejestrowany: 2008-06-22
Posty: 41
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

Na szczęście u nas pomogły te oklady z octaniseptu i betadyny. Pani doktor nie kazałoa juz potem betadyny, ale widziałam, że lepiej się z nią goi, więc zostajemy przy pierwotnej wersji. Myślę, że w porę to zauważyłam, a uwierzcie mi, to było trudne do wypatrzenia. Bardzo zaogniony stan zapalny i tych ran prawie nie było widać. Nauczka, trzeba dziecko oglądac niemal przez lupę
Mam nadzieję, że temat z tego wątku przyda się jeszcze komuś. Dziękuję, ja już też wiem gdzie szukać pomocy w przyszlości!!!
Pozdrawiam!!

Offline

 

#11 2013-01-11 13:35:09

kasia1987

Member

Zarejestrowany: 2012-12-05
Posty: 44
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

wiecie co my mam problem z raną przy pegu. zacznę może od tego że zaczęło się około rok temu. pega mamy od 2 lat. przez pierwszy rok super około lutego -marca 2012 zaczęła się dziurka lekko powiększać później lekko pękła skóra i tak zaczęła się rana. zapytacie czy zgłaszałam to w poradni żywienia: tak zgłaszałam "proszę smarować baktrobanem tormentiolem itp" takie dostawałam odp. no i smarowałam czyściłam i tak w kółko. 11 lipca (pamiętam dokładnie)moje dziecko spało, przechodząc koło jej łóżeczka widzę że ma mokrą koszulkę w okolicy pega myślę "rany znowu pod ciekła treść żołądkowa" podnoszę bluzkę a z bluzką poszedł peg. cały razem z talerzykiem z żołądka. normalnie szok. zebrałam dziecko i na szpital. tam na drugi dzień miałyśmy wizytę chirurga i stwierdzenie że tej rany nie trzeba opracowywać chirurgicznie sama się zejdzie ( wielkość wtedy około 1cm). po paru dniach w szpitalu wróciliśmy do domu. Dr z poradni żywienia poradziła mi maść stomahesive z convaTec i tak zmieniam tą maść od sierpnia w kółko. sama znalazłam też w tej firmie puder gojący i używam go z maścią od listopada. ale i tak są podciekania treści żołądkowej do tego doszedł tzw bliznowiec już normalnie czasem nie mam siły. pod goje ranę widzę że się zasklepia to córka się wtedy wkurzy zaczyna jej szarpać brzuchem przy oddechu (jest na respiratorze) i treść podcieka drażni ranę i cała "zabawa w gojenie" od nowa. teraz na ranie zrobiło się coś białego i twardego czy to może być zrost? świadczący że już będzie lepiej? że się tkanka połączyła?
rozpisałam się ale chciałam wam przedstawić sytuacje w miarę rzetelnie
możecie nam coś doradzić
dodam że córka mam bardo delikatną skórę wystarczy że leży na jednym boku dłużej a "odgnieciona skóra wraca do normalnego koloru i faktury po około 3 godzinach

Offline

 

#12 2013-01-13 17:59:07

 atusia

Member

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2010-11-16
Posty: 268
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

Podejrzewam,  że najlepiej by lekarz zapisał maść z antybiotykiem lub w sprayu neomycynkę. Chociaż jak ranka otwarta to maści tez muszą byc takie , które można na takie ranki używać.
Piszesz, że ranka zasklepiła się i jest biały punkt - a na ropkę to nie wygląda? Jak ranka się zamknie to ładnie wygoi octenisept, ale maść z antybiotykiem na noc by się i tak przydała. Najlepiej jednak jak rankę obejrzy lekarz, bo o zakażenia jest bardzo łatwo.

Offline

 

#13 2013-02-18 14:34:24

kasia1987

Member

Zarejestrowany: 2012-12-05
Posty: 44
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

witam czy któś może stosował na rany MIÓD MANUKA?
przeczytałam niedawno na necie że jest dobry na trudno gojące się rany
mam taką przy PEGU chwytam się już wszystkiego bo u nas raz jest lepiej raz gorzej

Offline

 

#14 2013-02-18 16:00:34

aglo

Member

Zarejestrowany: 2010-10-11
Posty: 43
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

Nie stosowalismy.
Jak Antkowi się paprało przy pegu to przemywaliśmy wodą z mydłem i albo sudokremem albo tormentiolem smarowaliśmy.
Teraz czasem psikniemi octaniseptem. I też nie za często, żeby nie wyjaławiać skóry wokół pega.

Offline

 

#15 2013-02-18 18:16:37

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: Odparzenie przy PEG-u

Na rany akurat jeszcze nie stosowałam ale kupiłam ten miód.i powiem ci że jak dawałam małej ok 1-2 mies.codziennie do mleka po pół łyżeczki.wydaje mi się że mniej się smarkała teraz zrobiłam jej przerwę.Wydaje mi się że warto chociaz znam kobietę która ma taką ranę na nodze juz od kilku lat nie daje z nia rady stosowała wszystko nawet jakieś robale i mówiła że do ok.pół godz.po posmarowaniu tym miodem chciała się wściec tak ją bolało.twoja decyzja.powodzenia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Bytom Appartement lumineux https://www.hotelstayfinder.com/ www.berlin-hotel.pl fumigacja cennik melt do udrażniania rur wrocław Ciechocinek restauracja usługi malarskie warszawa cena