Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-09-25 11:31:56

natalka8510

Member

Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 33
Punktów :   

Wyciaganie rurek u dzieci z zanikiem miesni

Zastanawiam sie czy lekarze wyciagaja takim dzieciom rurki?Z rdzeniowym zanikiem czy tez z dystrofia.Bo my narazie mamy diagnoze dystrofia.Ale genetycznych jeszcze nie mielismy wiec caly czas sie ludze.A pod koniec pazdziernika jedziemy do Katowic i jestem ciekawa co nam tam powie....Czy mam sie wogole ludzic ze kiedys ja wyciagniemy.


>>>www.aniakarolewicz.republika.pl<<<

Offline

 

#2 2012-09-26 18:34:43

 Asia90

Member

2525992
Call me!
Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2011-04-22
Posty: 25
WWW

Re: Wyciaganie rurek u dzieci z zanikiem miesni

Yyyy... mam rdzeniowy zanik mięśni, 22 lata i od 1,5 roku respirator. Nie radziłabym robić sobie nadziei... Przy SMA to praktycznie niemożliwe... Chociaż wyjątki jak wszędzie - się zdarzają.

WSZYSTKIEGO DOBREGO!

Offline

 

#3 2012-09-26 20:26:44

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: Wyciaganie rurek u dzieci z zanikiem miesni

u dzieci z zanikiem mięśni istnieje potrzeba wsparcia oddechu - przez rurkę albo przez maskę. Tak więc wyciągnięcie rurki nie spowoduje że zniknie potrzeba wentylowania dziecka -  musiałoby ono wtedy korzystać z maski. Jeśli dziecko przez rurkę było wentylowane 24 godziny na dobę to przez maskę też będzie musiało być wentylowane 24 godziny na dobę.

Osobiście interesowałam się kiedyś tym tematem i nie było wtedy w Polsce opisanego przypadku wyciągnięcia rurki u dziecka z rdzeniowym zanikiem mięśni.
Nawet na rzecz maski.

Trzeba być realistą.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#4 2012-09-28 21:31:54

natalka8510

Member

Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 33
Punktów :   

Re: Wyciaganie rurek u dzieci z zanikiem miesni

Tez wlasnie tak myslalam.My mamy powiedzmy wstepna diagnoze wrodzona dystrofia miesniowa ale do jakiego bysmy nie szli lekarza to kazdy tak krzywo patrzy na ta diagnoze.Czekamy teraz na genetyka i wtedy bedziemy pewni.Oby sie nie potwierdzilo.Bo Ania idzie zupelnie w drugim kierunku niz jakikolwiek zanik.Nigdy nie szlo jej odlaczac od respiratora a jesli juz to na rzecz tlenu ale sie meczyla.A teraz az sie wscieka jak ja podlaczam.I nie ma zadnych spadkow....No coz musimy czekac.


>>>www.aniakarolewicz.republika.pl<<<

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hoteller Garudeshwar fryzjer dla psów gliwice pakiety spa Ciechocinek transferpolska poxilina wrocław