Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-06-13 21:07:14

JOLA

Member

Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 48
Punktów :   

wejście centralne typu vascu-port

mam pytanie czy ktos z waszych dzieciaczkow miało albo ma takie wejscie centralne vascupot ono jest przyszyte do miesnia piersiowego interesuje mnie jak wyglada usuniecie takiego wejscia czy to trudny zabieg

Offline

 

#2 2012-06-14 13:04:46

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: wejście centralne typu vascu-port

hej moja córeczka ma vascu-port  nie wiem czy zabieg usunięcia(operacyjnie) jest trudnyale jeśli dasz mi ze dwa dni to moze powiem ci coś więcej bo ja wpisałam tu już dawno linka na ten temat ale nie dostałam żadnej odp. więc takich dzieci czyba tu nie ma. Pozdrawiam Julita z Laurką......

Offline

 

#3 2012-06-14 18:21:20

JOLA

Member

Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: wejście centralne typu vascu-port

My własnie musimy go usunąc  bo mamy go bardzo długo 8 lat a nie korzystamy z niego a nasłuchałam sie ze podobno to jest trudne bo ze to może obrosnac np.skrzepami i najpierw musimy jakies przeswietlenia robic jedziemy w czwartek do szpitala to sie moze cos dowiem BRRR mam dosc tych szpitali!!!!!

Offline

 

#4 2012-06-14 20:31:36

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: wejście centralne typu vascu-port

my będziemy w klinice w sobotę więc popytam dokładnie co i jak. my mamy je 1,5 roku i dotąd nie znalazłam nikogo kto mógłby mi coś doradzić lub pomóc w tej sprawie wszystko metodą prób i błędów nawet z odpowiednimi igłami miałam problem bo żaden sklep medyczny w Polsce nie dysponował takim rozmiarem a największym problemem jest to że nie ma miejsca gdzie nie boją się pobrać krwi itp. jedynie w tej klinice co je zakładano jest ok.nawet w IMiDz nikt czegoś takiego nie widział....pozdrawiam
ps.a skąd jesteście?

Offline

 

#5 2012-06-15 11:07:59

JOLA

Member

Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 48
Punktów :   

Re: wejście centralne typu vascu-port

My mielismy zkładane w Krakowie Prokocimiu i tylko tam nam płukają  i umieja pielegniarki ale to nie wszystkie sie tym obsługiwac ale u nas w rejonie to nawt nie maja pojecia co to takiego i co sie z tym robi.POZDRAWIAM NAPISZ NA GG JAK MOZESZ TO POGADAMY 11162147

Offline

 

#6 2012-06-15 12:55:28

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: wejście centralne typu vascu-port

nam zakładali we Wrocławiu i też tam wiedzą o co chodzi oraz chirurgia w Szczecinie ma pojęcie.my płuczemy co mies. sami w domu chyba że wypadnie nam jakiś pobyt w klinice w tym terminie to ok.będę tam jutro to się wszystkiego dowiem wsp. tego waszego usunięcia.co do gg to jak znajdę jakąś chwilke....



Vascu-port usuwa się operacyjnie w znieczuleniu ogólnym tak jak zakłada-dla pacjenta nie jest to jakoś obciążające lecz lekarze wola usuwać Broviaki.Nacina się skore w tym samym miejscu co jest blizna po założeniu i port wyciąga się (wydłubując go)jest ryzyko tak jak pisałaś że mógł się przyrosnąć -tego nikt nie ukrywa że wtedy lekarz ma z wyciągnięciem więcej pracy ale to zależy od pacjenta. Jeśli chodzi o powikłania to może wystąpić jakieś krwawienie ale nie obfite więc nie ma się czym martwić jeśli mogę cie pocieszyć to gorsze od wyciągnięcia portu jest wymiana go na nowy czyli wiekszy-a to raczej nas czeka w przyszlości
.Lekarzowi ciężko bylo mówić o pacjencie którego nie zna i nie wie jakie są jego predyspozycje co do gojenia itd...
Jeśli dowiesz się w czwartek czegoś więcej lub innego to daj mi znać bo sama jestem ciekawa.
My trzymamy za was kciuki i wiemy że napewno wszystko pójdzie gładko.
Jakbyś jeszcze miala jakieś pytania to pisz......ale prędzej niż na gg złapiesz mnie na maila.

Ostatnio edytowany przez lula26 (2012-06-16 17:46:31)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Ryn Szamba betonowe Wojcieszów przegrywanie kaset vhs łódz Seaside Serenity Retreat hotel wellness w Ciechocinku