Po Tracheotomii

Forum dla Rodziców Dzieci po zabiegu tracheotomii

Ogłoszenie

Drogi Gościu. Witamy na naszym Forum i gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w wymianie doświadczeń. Jednocześnie informujemy, że część tematów jest dla Ciebie niedostępna. Jeśli chciałbyś mieć dostęp do wszystkich tematów prosimy o zarejstrowanie się lub kontakt z administratorem forum: gofer73@gazeta.pl

#1 2012-04-25 14:14:27

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

mam problem..................................

jest na forum ktoś kogo dziecko miało operowany refluks żołądkowo-przełykowy?oczywiście nie raz....................pochłone każde info na ten temat

Offline

 

#2 2012-04-26 08:20:10

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: mam problem..................................

Mój Precel przeszedł tę operację w 13 miesiącu życia


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

#3 2012-04-26 08:40:49

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: mam problem..................................

Laura pierwszą gdy miała ok 4mies bo od urodzenia ciągle wymiot.potem bylo ok jakieś3mies- refluks powrócił ale jest poważne zagrożenie w jej przypadku że po kolejnej oper wogóle nie będzie mogla przełykać z czym już teraz jest ogromny problem.przez te 2lata wymioty ciągle powracały z różnych przyczyn-zarosła tchawica itd...teraz Laura wreszcie zaczęła przyjmować większe ilości pokarmów ale ostatnio zaczęła wrzeszczeć przy karmieniu-już wiemy że kolejną oper,musimy przeprowadzić w trybie pilnym i boje się że wtedy już wszystko będzie nie tak i w przyszłości o nauce karmienia będziemy mogły zapomnieć...................................................A jak on radzi/ł sobie?

Offline

 

#4 2012-04-26 14:50:08

 edzia

Member

Skąd: Czarnków/Hohenpeissenberg
Zarejestrowany: 2008-12-31
Posty: 106
Punktów :   

Re: mam problem..................................

Hej dokladnie rok temu Amelia miala robiona laparoskopowo operacje antyrefluksowa (Laparoscopic Nissen Fundoplication). Spedzilismy 2 tyg w szpitalu, operacja raczej sie udala bo refluks jakby mniejszy, ale nadal musimy uwazac szczegolnie przy infekcjach jak ja karmimy. Sklonnosc do odruchu wymiotnego zostala, ale to moze wynikac z Amelii syndromu (przy tym syndromie czasem ta operacja i tak niewiele pomaga). Mielismy po operacji problemy z pegiem. To znaczy przed operacja Amelia miala juz pega, ale podczas tej operacji musieli jakos przesunac zoladek i przez to zrobic nowe wejscie na pega, a poprzednia dziure zaszyc. Problem byl z ta swieza rana tuz po operacji, bo sie nie chciala goic, mleko sie wydostawalo i krew i sie strasznie to papralo. Problem stopniowo minal jak na maksa dopompowali balonik od pega (chyba z 8 lub nawet 9ml wody). Przestalo sie wylewac spod pega i zaczelo sie ladnie goic. Pozdrawiamy!

Offline

 

#5 2012-04-26 21:02:57

 lula26

Member

Skąd: legnica
Zarejestrowany: 2012-03-02
Posty: 252
Punktów :   

Re: mam problem..................................

nasz peg ciągle przecieka pomimo zwiększania go zakładania szwów itp balon ma między 15 a 20 ml a pega 20ke ciągle jest rana na brzuchu oraz tzw. ziarnina zapalna często usuwana ponad to ciągle się cofa wystarczą2mm głegiej a juz jest krew i jedzenie..............a oper się boje bo będzie na otwarto jak 2 poprzednie.............

Offline

 

#6 2012-04-27 08:13:34

gofer73

Administrator

4643120
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-03-21
Posty: 872
Punktów :   
WWW

Re: mam problem..................................

ja niewiele tu wniosę - poza załamaniem oddechowym po operacji (ale to wina schorzenia podstawowego) zabieg zadziałał tak, że od pięciu lat nie widziałam Szymona wymiotującego.


Gofer Mama Precla SMA I, 8 lat
www.preclowastrona.blox.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hoteles Guinea hotele w Ciechocinku https://automax.waw.pl malowanie domu warszawa cena